Menu Sluiten

“Ertelemeyeceksin hayatı”

Hayatını ertelemeyeceksin. Herşeyi zamanında yaşamak için, hiç bir zaman; bu işi, şu olduktan sonra yaparım demeyeceksin. Çünkü, o “sonra”gelecekmi yada biz o sonrayı yaşayacakmıyız bilmiyoruz. Yarın meçhulken, bugün varken ve dün zaten geçmişken, hayatı neden ertelerızkı..?

Bilmediği birşeye insan neden bel bağlar insan? Keşke dememek için, hayatını zamınında, o an içinden geçtiği gibi yaşayacaksın. Tabi bu durum sizi yanlış kararlara pişmanlıklara sürüklemediği müddetçe.  Kararlarınızı, iyi düşüneceksiniz, mantığınızı kullanıp, gönlünüzü dinleyeceksiniz. Kararınızı ertelemeden verekçesiniz ve o verdiğiniz kararla mutlu olmaya çalışacaksınız. Diğer alternatifleri düşünmeyeceksiniz. Sadece verdiğiniz kararın doğru olduğuna odaklanın ki, verdiğiniz kararın mutlu olun ve sonra keşke demeyin, pişman olmayın..

“Hayatının birgün biteceğinden korkma, aslında gerçekten hiç başlamamış olmasından kork” demiş  filozof John Henry Newman. Yaşarsanız yaşadıklarınızla ve anılarınızla kalırsınız, yaşamazsanız pişmanlıklarla , hayallerle ve keşkerlere kalırsınız.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *